Jak se stát součástí týmu hostesek Agentury 42 a co to vlastně obnáší? Tento článek je manuál pro zodpovězení všech dotazů, které se týkají úspěšného hledání brigád nejen v naší agentuře.

Pod značkou Agentura 42 realizujeme různé eventy, jejichž cílovou skupinou jsou děti nebo teenageři. Ze všech těchto akcí jich velký podíl realizujeme pro společnost EKO-KOM, a.s. Zde je jejich cílem je propagace třídění odpadů jako součásti zdravého životního stylu každé rodiny. Tyto (a další) eventy nám pomáhají zajišťovat naše hostesky.

Jak se stát hosteskou Agentury 42?

Nejdříve několik rad – odpověď na inzerát:

V inzerátu vždy od zájemkyň vyžadujeme stručný životopis. Není to jen tak pro nic za nic. Životopis si je potřeba připravit i pro případ, že zatím nemáš žádné pracovní zkušenosti. S takovými slečnami se také setkáváme a není to nijak zásadní problém, pokud je nováček snaživý a projevuje zájem o práci a spolehlivost. Jak napsat životopis ti poradí spousta specializovaných webů. Dokonce existují i interaktivní formuláře, které se sestavením životopisu pomohou. Například:

Dnes se tedy používají téměř výhradně strukturované životopisy nebo-li CV (Curriculum Vitae).

V životopise uveď tvoje osobní údaje, jako je jméno, telefon, email, případně adresu a věk. Adresu uváděj tu aktuální. Zaměstnavateli je asi jedno, jaké je tvoje místo narození, ale zajímat ho může, a nás zajímá, kde se pohybuješ a kde tedy můžeš pracovat.

Upozorňuji, že emailová adresa, ze které píšeš a ta uvedená v životopise by měla sestávat hlavně z tvého jména. Nepoužívej vtipné přezdívky a podobně. Z adresy jako dablice.divoska @…, nebo tajtrdlik@…,  piš svým kamarádům, ale ne svému zaměstnavateli. Eva.novakova1225@… je OK. Pro tento účel není problém si založit druhou schránku. Pokud nechceš obsluhovat dvě emailové adresy, není problém si nechat poštu přesměrovat z jedné na druhou.

V životopise neuváděj informace o rodičích, sourozencích a domácích poměrech, pouze o sobě.

V části vzdělání uveď, jakou školu studuješ, nebo jakou jsi dokončila. Základní školu mají všichni, takže ta se uvádět nemusí. Pokud máš nějaké zkušenosti s prací hostesky, je na místě je uvést, případně připojit kontakt na osobu, která poskytne dobré reference. To je však jen taková třešnička na dortu, která je většinou nepovinná. Nezapomeň na kurzy a osvědčení, někdy se mohou hodit. (třeba kurz první pomoci) Samozřejmě uveď zda patříš mezi řidiče a máš-li k dispozici vůz. Pro mnohé hostesingové agentury je to podstatná informace stejně jako tvoje jazyková výbava.

V životopise není místo pro skromnost. Na druhou stranu nepřeháněj, ani neuváděj nepravdivé informace.

Vzhledem k tomu, že zaměstnavateli poskytuješ osobní údaje, je slušností pod informace o vás uvést alespoň drobným písmem tuto formulku:

Souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji společnosti __________. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se zákonem 101/2000 Sb. „O ochraně osobních údajů“. Tyto údaje poskytuji výhradně za účelem zaměstnání, nejdéle na 1 rok od jejich zaslání.