TO – Časté dotazy

TO – Časté dotazy

Na co se nás nejčastěji ptáte a co dělat, když něco nefunguje tak, jak by mělo.

Často kladené otázky:

Je akce opravdu zdarma?

Program úplně zdarma není. Cena programu je od 2 000 Kč výše a závisí na počtu odučených hodin a vzdálenosti školy od Prahy. Díky společnosti EKO-KOM, a.s., ale škola, ani děti nic neplatí a požadovat budeme pouze potvrzení, že jsme akci opravdu zrealizovali.

Mohou se lektoři v průběhu dne stěhovat po škole?

Není to vhodné! Pro přípravu prezentace potřebujeme 5 – 10 minut a stejnou dobu nám trvá i poskládání pomůcek. Lektor pak nemá možnost se mezi hodinami občerstvit atd.

Je možné lektorům vložit do programu polední přestávku, aby děti stihly oběd?

Snažte se, prosím, aby jednotlivé hodiny šly po sobě a snažte se rozpis tříd sestavit bez zbytečných prostojů. Lektoři mají za sebou často dlouhou cestu a druhá cesta je ještě čeká.

Proč raději začneme od druhé vyučovací hodiny?

Náš tým vyráží každý den z Prahy. V případě, že je škola dále od Prahy si musíme řádně přivstat. Druhým důvodem je, že před osmou hodinou bývá u škol poměrně rušno (rodiče vozí děti do školy) a musíme se prát o místo k zaparkování naší dodávky. V neposlední řadě se někdy lektoři rozváží na více škol a to by znamenalo, že první vysadíme před školou v době, kdy ještě nikdo není uvnitř.

Na dnešní den byl domluven program, ale v 8 hodin ještě lektoři ve škole nejsou?

Zkontrolujte, prosím, zda nebyl začátek programu dohodnut na druhou vyučovací hodinu. Pokud máme opravdu zpoždění, mohlo nás zdržet nepříznivé počasí, nebo dopravní komplikace. V tom případě se Vám budeme pokoušet dovolat. Sami můžete kontaktovat koordinátorku, která s Vámi akci dohodla.

Do naplánovaného termínu nám něco skočilo, co máme dělat?

To se může stát. V tomto případě, prosím, co nejdříve kontaktujte kteroukoliv naši koordinátorku. Na uvolněný termín se pokusíme zajistit jinou školu. Množství termínů, které nabízíme školám je omezené a je proto škoda, pokud některý propadne.

Budou za Tondu škole odečteny body z programu Recyklohraní?

Ne nebudou. Tonda Obal není součástí tohoto programu. Navíc si velmi vážíme toho, že mají škola i děti o problematiku zájem.

Naše škola není schopna splnit minimální požadavky pro konání akce, přesto o ni máme zájem. Co máme dělat?

Obraťte se na naši koordinátorku Pavlu (Mgr. Pavla Žďárská, e-mail.: zdarska@a42.cz, tel.: +420 608 775 040) dohodne s Vámi, jak situaci řešit.